Strona główna -> Galeria -> "Potyczki na wiersze"

"Potyczki na wiersze"

11 grudnia 2015 roku w sali widowiskowej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach odbyły się "Potyczki na wiersze", na które przybyli poeci z naszego regionu. Tego wieczoru mieli oni okazję przedstawić swoje utwory oraz opowiedzieć o przeżyciach, które towarzyszyły im przy ich tworzeniu. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie "Czas na pomoc", przy współudziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach.
Podczas potyczek artyści prezentowali swoje utwory w trzech kategoriach tematycznych tj. rodzina, uczucia oraz dowolny temat wybrany przez autora. Wzięły w nich udział trzy grupy: gmina Oleszyce - Krystyna Czerwiec oraz ks. Józef Dudek, z gminy Lubaczów - Barbara Mazurkiewicz oraz Maria Kuczek, z gminy Cieszanów - Jacek Hadam oraz Witold Cencora. Gościem specjalnym był Zdzisław Polak ze Starego Dzikowa. Prowadzącym to wydarzenie był Zbigniew Dorota.
Rundy odbyły się w kolejności: Oleszyce, Lubaczów, Cieszanów.
Jako pierwsza wystąpiła Krystyna Czerwiec ze wzruszającym utworem skierowanym do swojej zmarłej mamy pt. "Przesłanie do matki". Następnym przedstawicielem był ks. Józef Dudek, który zaprezentował utwór mówiący o relacjach serca i wzajemnej pamięci pt. "Kwiaty”.
Następny zespół to gmina Lubaczów. Pierwszą przedstawicielką była Barbara Mazurkiewicz, która zaprezentowała utwór "Lala na widzeniu", mówiący o narodzonym dziecku. Po czym Maria Kuczek recytowała utwór powstały na emigracji, po śmierci matki, pt. "Portret Matki”.
Ostatnim zespołem była gmina Cieszanów składająca się również z dwóch przedstawicieli: Jacka Hadama oraz Witolda Cencory. Pierwszy z nich zaprezentował wiersz pt. "Przechowanie" o nieszczęśliwym małżeństwie. Drugi poeta zaprezentował wiersz "Dla Babci", który mówił o babci opiekującej się wnuczętami. Jako ostatni wystąpił gość specjalny, który przedstawił utwór pt. "Rady dla dzieci".

Ostatecznie  w potyczkach na wiersze zwyciężyła grupa z Cieszanowa.

To wydarzenie było słuchaczy czymś niesamowitym i zaskakującym. Uwrażliwiło wszystkich na piękno słowa, rodziny, drugiego człowieka i otaczającego świata.

Kasia Wojciechowska, Jagoda Stachów
Publiczne Gimnazjum w Oleszycach

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska