Strona główna -> Galeria -> III Wyścig Pamięci Bitwy Pod Oleszycami

III Wyścig Pamięci Bitwy Pod Oleszycami

Moda na uprawianie różnych dyscyplin sportu nie słabnie – a wręcz przeciwnie przybiera na sile. Potwierdziła to liczba uczestników III Wyścigu Rowerowego Pamięci Bitwy pod Oleszycami. Ani praca, opieka nad dziećmi czy inne obowiązki domowe nie przeszkodziły entuzjastom jazdy rowerowej w spotkaniu się 18 września 2015 r. w Leśniczówce Zabiała. W tym dniu Stowarzyszenie „Czas na Pomoc” przy współudziale Nadleśnictwa Oleszyce, Urzędu Miasta i Gminy w Oleszycach i Urzędu Gminy w Starym Dzikowie zorganizowało III Wyścig Rowerowy Pamięci Bitwy pod Oleszycami. Przed rozpoczęciem wyścigu minutą ciszy uczczono pamięć poległych żołnierzy bitwy pod Oleszycami w wojnie obronnej w 1939 r.
Wyścig pamięci to impreza rowerowa skierowana zarówno do osób nastawionych na rywalizację sportową, jak do zwolenników spokojnej rekreacji. Trasa wyścigu wynosiła 12 km i prowadziła przez malownicze tereny Nadleśnictwa Oleszyce. Event o podłożu historyczno–sportowym zgromadził 118 uczestników startujących w kategoriach: gimnazjum, kolarze i open. Start i meta usytuowane były przy leśniczówce w Zabiałej. W tym roku po raz pierwszy wprowadzony został elektroniczny pomiar czasu, który pozwolił na sprawne organizacyjnie przeprowadzenie zawodów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, ponadto organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje: ognisko z pieczoną kiełbaską i loterię fantową. Pogoda dopisała i potwierdziła, że wrzesień potrafi zachęcić do wysiłku na świeżym powietrzu.
Organizatorzy wyścigu dla miłośników roweru przygotowali niespodziankę w postaci występu Krystiana Herby, który znany jest ze zdobywania drapaczy chmur, skacząc rowerem po schodach. Występ z wieloma atrakcjami został entuzjastycznie odebrany przez uczestników i licznie zgromadzonych kibiców imprezy.
Poniżej zamieszczamy wyniki wyścigu:
kategoria Gimnazjum,
kategoria Open,
kategoria Kolarze

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska