Strona główna -> Galeria -> Dekalog Wartości - dzień trzeci

Dekalog Wartości - dzień trzeci

Miłość i przyjaźń to najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka. Towarzyszą nam już od najmłodszych lat. Obie wiążą się z relacjami międzyludzkimi, wzajemnym poleganiu na sobie, zaufaniu czy też potrzebie bycia dla siebie. I to właśnie, te wartości skupiały uczestników projektu w miesiącu listopadzie.
Realizując ww. temat uczestnicy projektu „Dekalog wartości”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Czas na pomoc” w ramach programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Magdalenę Muchę – mistrzynię świata i Europy w kategorii Show Dance i Jazz Dance. Ponadto, aby ukazać rolę miłości i przyjaźni w życiu wzięli udział w konkursie recytatorskim. Poprzez słowa poetów wyrażali ważną rolę, jaką pełni przyjaźń i miłość w życiu każdego człowieka, przejawiając się w różnych formach relacji międzyludzkich i sytuacjach życiowych. Podsumowanie działań projektowych, związanych z tematem miłości i przyjaźni odbyło się 21 listopada br. w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Oleszycach. Spotkanie zostało otworzone przez prezesa stowarzyszenia pana Zbigniewa Dorotę, który przywitał zgromadzoną w sali publiczność oraz podziękował osobom zaangażowanym w realizację projektu: uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkół i innych instytucji. Po czym zgromadzona publiczność miała możliwość obejrzenia występów tanecznych w wykonaniu zespołów ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach i Starych Oleszycach. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach wystąpili w dwóch grupach wiekowych. Dzieci najmłodsze, z oddziału przedszkolnego przedstawiły taniec „Cięta polka” oraz krótką inscenizację „Bałwanek”, zaś starsze wystąpiły w tańcu „Crocodlie rock”. Zespół ze Starych Oleszyc zaprezentował się w tanecznej aranżacji z szarfami.
Po występach tanecznych nastąpiło podsumowanie, wraz z wręczeniem nagród, konkursu recytatorskiego. Nagrodzeni: w kategorii szkół podstawowych; klasy I - III: I miejsce - Izabela Maciąg, II miejsce – Adrian Siudy, III miejsce – Krzysztof Stopyra; klasy IV – VI: I miejsce - Patrycja Brzyska, II miejsce ex aequo – Kinga Kisała, Kacper Paryniak, III miejsce – Sebastian Skiba; kategorii gimnazjum: I miejsce – Wiktor Czereczon, II miejsce – Aleksandra Harasymowicz.
Następnie uczniowie miejscowego gimnazjum przedstawili sztukę pt. „Ławeczka” – wzruszającą opowieść o miłości i przyjaźni, o tym jak bardzo ich potrzebujemy, szukamy i nie zawsze możemy odnaleźć. Na koniec młodzi aktorzy obdarowywali publiczność kwiatami, symbolizującymi właśnie miłość i przyjaźń, a także to, że powinniśmy się nimi ciągle nawzajem obdarowywać.
W przerwie można było „skorzystać” ze słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez panie z kół gospodyń z Borchowa, Oleszyc, Zabiałej.
Ostatnim punktem spotkania była występ Orkiestry Dętej z Obszy oraz Mariusza Maksymowicza.
Orkiestra Dęta z Obszy, dzięki różnorodności repertuaru (obok utworów marszowych mogliśmy usłyszeć między innymi transkrypcję dzieł muzyki rozrywkowej), a przede wszystkim mistrzowskiemu wykonaniu, zachwyciła swoim koncertem zebraną publiczność. Niezwykłych wrażeń dostarczył również występ lokalnego artysty z Nowego Dzikowa – Mariusza Maksymowicza. Artysta wykonał kilka autorskich utworów (z płyty muzyka), piosenek z życia i o życiu, jak sam mówi oraz przeboje Starego Dobrego Małżeństwa.

Działania i wartości „poruszane” w projekcie „Dekalog wartości” cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników (uczniów Szkół Podstawowych w Oleszycach, Starych Oleszycach, Zalesiu, Publicznego Gimnazjum w Oleszycach), a założone cele zostały osiągnięte.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska