Strona główna -> Galeria -> Dekalog Wartości - dzień pierwszy

Dekalog Wartości - dzień pierwszy

Stowarzyszenie "Czas na pomoc" w Oleszycach realizuje w okresie od 01.06.2014r. do 30.11.2014r. Projekt Dekalog Wartości (rodzina, korzenie, miłość, przyjaźń, sztuka) współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W ramach tego projektu zaplanowano organizację trzech spotkań tematycznych przyporządkowanych poszczególnym wartościom. Wokół niewątpliwej wartości jaką jest rodzina koncentrowały się wszystkie działania uczestników projektu dotyczące tego kręgu tematycznego.
Dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej został zorganizowany konkurs plastyczny i literacki nt. "Rodzina - korzenie".
W szkole w Starych Oleszycach, Zalesiu oraz w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach aktorzy Teatru Nowego z Rzeszowa poprowadzili warsztaty aktorskie. Ci sami aktorzy dla dzieci z całej gminy 25.09.2014r. w sali widowiskowej MGOK w Oleszycach, wypełnionej po brzegi, zaprezentowali przedstawienie pt. "Księżniczka na ziarnku grochu".
Gimnazjaliści mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z emisji głosu poprowadzonych przez p. Marcina Stycznia.
Finał I dnia tematycznego "Rodzina - korzenie" miał miejsce 26.09.2014r. w hali widowiskowo-sportowej w Oleszycach. Obok sceny wyeksponowane zostały prace będące efektem konkursu plastycznego i literackiego.
Dzieci w formie drzewa genealogicznego, przedstawianego w zależności od inwencji twórczej autora, zobrazowały swoje pochodzenie sięgając niekiedy cztery pokolenia wstecz. Natomiast w pracach literackich opisały koleje losów swoich przodków: pradziadków, dziadków, rodziców. Prace te często były urozmaicone starymi fotografiami.
O godz. 17-tej przed publicznością wystąpił (już po raz drugi w Oleszycach) z koncertem poezji śpiewanej Marcin Styczeń. Występ artysty poprzedziły tańce dzieci z Oddziału Przedszkolnego SP w Oleszycach opracowane przez p. Elżbietę Ozimek. Po występach najmłodszych prezes stowarzyszenia "Czas na Pomoc" p. Zbigniew Dorota w kilku słowach przybliżył zebranym cele i zadania realizowanego projektu oraz ogłosił rozstrzygnięcie konkursów. Członkowie stowarzyszenia zapraszali nagrodzonych na scenę i wręczali ufundowane nagrody.

A oto laureaci konkursu plastycznego "Rodzina - korzenie":

W kategorii kl. 1-3:
1. Oliwia Ozimek SP Oleszyce
2. Karolina Ozimek SP Oleszyce
3. Jakub Baran SP Oleszyce

W kategorii kl. 4-6:
1. Jagoda Błaż SP Oleszyce

2. Kacper Paryniak SP Oleszyce
3. Katarzyna Zaniewicz SP Oleszyce

W kategorii gimnazjum:
1. Sylwia Mazur
2. Wiktoria Dorosz
3. Kornelia Szpunar

Laureaci konkursu literackiego "Rodzina - korzenie":

W kategorii kl. 4-6:
1. Maciej Dworak SP Oleszyce
2. Paweł Pilśniak SP Stare Oleszyce
3. Julia Borowiec SP Oleszyce

W kategorii gimnazjum:
1. Natalia Jamińska
2. Barbara Przychodzka
3. Aleksandra Nepelska

Wyróżnienia:
1. Jakub Błaż
2. Klaudia Grochowicz
3. Karol Zaniewicz
4. Ksawery Skoczylas
5. Klaudia Czuwyt
6. Tomasz Stec
7. Honorata Węgrzyn

W przerwie miał miejsce słodki poczęstunek który został przygotowany przez panie z KGW w Borchowie, Starych Oleszycach i Zalesiu.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska