Strona główna -> Galeria -> II Wyścig Pamięci Bitwy Pod Oleszycami

II Wyścig Pamięci Bitwy Pod Oleszycami

Dla nich nie pisze się nekrologów
Dla nich jest tylko pamięć

K. Wierzyński, Nekrolog

Wrzesień to miesiąc, który większości Polakom kojarzy się z wydarzeniami polskiego września 1939 r. Pamiętając o bohaterach tamtych dni, a w szczególności tych związanych z naszą okolicą Stowarzyszenie „Czas na Pomoc” przy współpracy z Nadleśnictwem Oleszyce, Urzędem Miasta i Gminy Oleszyce, Publicznym Gimnazjum w Oleszycach i Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej zorganizowało 19 września 2014r. II (rowerowy) Wyścig Pamięci Bitwy Pod Oleszycami. Wyścig miał na celu popularyzację aktywnego wypoczynku, rozpowszechnianie turystyki rowerowej, kształtowanie postaw patriotycznych, poznawanie historii najbliższej okolicy, a także promowanie wolontariatu i filantropii. Mogli w nim uczestniczyć uczniowie Publicznego Gimnazjum w Oleszycach, młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe z terenu powiatu lubaczowskiego: w kategorii gimnazjum – dziewczyny, chłopcy: open – kobiety, mężczyźni i kolarze. Trasa wynosiła 12 km, a start i meta znajdowały się przy Leśniczówce Zabiała. Zawodnicy startowali indywidualnie, co 20 sekund, a o pozycji w klasyfikacji końcowej decydował najlepszy czas przejazdu trasy.
Wyścig cieszył się dużym zainteresowaniem sympatyków jazdy rowerowej, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Udział w nim zgłosiło i wystartowało 73 zawodników.
Uczestnicy po zarejestrowaniu i otrzymaniu numeru startowego, otwarciu wyścigu przez pana Marka Buczko (członka stowarzyszenia), a także krótkiej modlitwie prowadzonej przez ks. Proboszcza Józefa Dudka (w intencji bohaterów wojennych, bezpiecznej jazdy) udali się na miejsce startu. Pierwszą grupą startującą byli kolarze, drugą gimnazjaliści i trzecią pozostali, czyli kategoria open. Zawody przebiegły w bardzo miłej atmosferze, nie było żadnych wypadków na trasie, pogoda przepięknie dopisała, a na koniec odbyło się miłe spotkanie przy ognisku. Organizatorzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników, były pieczone kiełbaski, drożdżówki, kawa i napoje. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach – puchary i dyplomy.
Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji II Wyścigu Pamięci Bitwy Pod Oleszycami.
Pełna klasyfikacja w kategorii: kolarze, gimnazjum i open.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska