Strona główna -> Galeria -> Jesienny wieczór wspomnień

Warto się dzisiaj zasłuchać w wiatru granie,/ bieg historii,/ pokoleń przemijanie...

Jesienny wieczór wspomnień – to spotkanie, poświęcone osobie księdza Józefa Mroczkowskiego, (związanego z Parafią Narodzenia NMP w Oleszycach od 1939 r. do 1968 r., jako wikariusz, katecheta, proboszcz, kronikarz), największym polskim przebojom lat 60 oraz Anny German.
W niedzielny wieczór 24 listopada br. sala widowiskowa oleszyckiego ośrodka kultury zgromadziła bardzo licznie mieszkańców naszej gminy wraz z jej włodarzami. na „Jesiennym wieczorze wspomnień”
Podczas spotkania, które zostało otwarte przez członka stowarzyszenia Marka Buczko, mogliśmy wszyscy wyruszyć w wzruszającą podróż do lat minionych, aby powspominać o ks. Józefie Mroczkowskim, a także posłuchać przepięknych polskich przebojów.
Jako pierwsi do wspomnień zostali zaproszeni pan Karol Kunz, Jan Kot oraz Adam Bystrzycki, którzy w latach chłopięcych i młodości byli ministrantami, służącymi w miejscowej parafii. Wszyscy wspominali ks. Józefa jako osobę, posiadającą dużą wiedzę, wiele pasji oraz wykazującą troskę o wykształcenie i wychowanie młodych ludzi.
Kolejny prelegent pan Julian Habało, wspominał księdza Józefa Mroczkowskiego z lat przedwojennych, wojennych i powojennych. Określił go jako człowieka bardzo oczytanego i wykształconego, ale przede wszystkim wielkiego patriotę, który troszczył się o losy kraju i Polaków/Parafian, i oczywiście oleszyckiego kościoła.
Po pełnych ciepła i sympatii słowach o księdzu Józefie głos zabrali przedstawiciele stowarzyszenia Marek Buczko i Maria Lechowicz, aby podziękować osobom zaangażowanym w pracę na rzecz organizacji, w szczególności panu Adamowi Łazarowi, któremu przyznane zostało honorowe członkostwo stowarzyszenia.
Kolejnym punktem „Jesiennego wieczoru wspomnień” był występ zespołu „Jedna chwila” z Klubu Wojskowego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.
Wokalistki zespołu (w przepięknym wykonaniu) zaprezentowały największe polskie przeboje lat 60 oraz utwory Anny German. Po tych niesamowitych wrażeniach duchowo - muzycznych wokalistkom oraz prelegentom zostały, w dowód wdzięczności, wręczone przez uczniów Szkoły Podstawowej w Oleszycach czerwone róże, a przede wszystkim gromkie brawa publiczności.
Aby uatrakcyjnić spotkanie przygotowane zostały broszury, zawierające informacje o ks. Józefie Mroczkowskim, a także wystawa fotograficzna, poświęcona tejże postaci. Na starych fotografiach można było obejrzeć życie Parafii, Parafian i ich Proboszcza wraz z najbliższą rodziną.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska