Strona główna -> Galeria -> I Wyścig Pamięci Bitwy Pod Oleszycami

I Wyścig Pamięci Bitwy Pod Oleszycami

Jesteśmy – Pamiętamy

Dla nich nie pisze się nekrologów
Dla nich jest tylko pamięć…

K. Wierzyński,
Nekrolog

Wrzesień to miesiąc, który większości Polakom kojarzy się z wydarzeniami polskiego września 1939 r. Pamiętając o bohaterach tamtych dni, a w szczególności tych związanych z naszą okolicą Stowarzyszenie „Czas na pomoc” przy współpracy z Nadleśnictwem Oleszyce, Urzędem Miasta i Gminy Oleszyce, Publicznym Gimnazjum w Oleszycach zorganizowało 16 września br. I (rowerowy) Wyścig Pamięci Bitwy pod Oleszycami oraz prelekcję o wydarzeniach września 1939 r. na ziemi oleszyckiej wraz z koncertem pieśni patriotyczno-żołnierskiej.
Wyścig miał na celu popularyzację aktywnego wypoczynku, rozpowszechnianie turystyki rowerowej, kształtowanie postaw patriotycznych, poznawanie historii najbliższej okolicy, a także promowanie filantropii. Mogli w nim uczestniczyć uczniowie Publicznego Gimnazjum w Oleszycach, młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe z terenu powiatu lubaczowskiego; w kategorii gimnazjum – dziewczyny, chłopcy; open – kobiety, mężczyźni.
Trasa wynosiła 12 km, a start i meta znajdowały się przy Leśniczówce Zabiała. Zawodnicy startowali indywidualnie, co 30 sekund, a o pozycji w klasyfikacji końcowej decydował najlepszy czas.
Wyścig cieszył się dużym zainteresowaniem sympatyków jazdy rowerowej, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Udział w nim zgłosiło i wystartowało 53 zawodników.
Uczestnicy po zarejestrowaniu i otrzymaniu numeru startowego, otwarciu wyścigu przez pana Marka Buczko (członka stowarzyszenia), a także krótkiej modlitwie prowadzonej przez ks. Jerzego Frankiewicza (w intencji bohaterów wojennych, bezpiecznej jazdy) udali się na miejsce startu. W rywalizacji najlepszymi zawodnikami okazali się:
Kategoria Gimnazjum – dziewczyny:
1. Kinga Nowicka
2. Joanna Mulińska
3. Natalia Wacnik
Kategoria Gimnazjum – chłopcy:
1. Patryk Lichacz
2. Sebastian Sobczyszyn
3. Michał Dorota
Kategoria Open – kobiety:
1. Dorota Kuraszyńska
2. Bożena Kopeć
3. Danuta Lis
Kategoria Open – mężczyźni:
1. Przemysław Górecki
2. Hubert Lautenszleger
3. Mateusz Komenda

Pełna klasyfikacja w kategorii Gimnazjum i Open

Najstarszy uczestnik – Stanisław Rabczak
Najmłodszy uczestnik – Marcin Pietraszek
Walczący najdłużej na trasie – Beata Nowak
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, zwycięzcy (na podium przy błyskach fleszy) dyplomy oraz puchary. Następnie wśród uczestników rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto uczestnicy wyścigu, jak i kibice mogli skorzystać z posiłku regeneracyjnego (kiełbasek pieczonych przy ognisku) oraz ciepłych i chłodnych napojów.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska