Strona główna -> Galeria -> I Minimaraton w Oleszycach

I Minimaraton Śladami Księcia Józefa Sapiehy w Oleszycach

14 czerwca 2013 r. w Oleszycach odbył się I Minimaraton Śladami Księcia Józefa Sapiehy. Wzięło w nim udział 106 uczestników. Wśród nich byli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, nauczyciele, maratończycy oraz amatorzy nordic walking.
Po wielu bardzo deszczowych dniach, przyszedł piątek, który od samego początku powitał nas słoneczną pogodą – dało to nadzieję na udaną imprezę.
Rankiem sprawdzone zostały, wcześniej wyznaczone, trasy biegu. Trasy zostały oznakowane i zabezpieczone tak, aby każdy bezpiecznie mógł dotrzeć do mety.
Około godz. 11.30 rozpoczęto wydawanie numerów startowych oraz przyjmowano dodatkowe zapisy do biegu. Ok. godz. 12.00 52 chętnych uczestników szkół podstawowych stanęło na linii startu trasy o długości 1,3 km i odliczając od 10 do jednego wystartowali. Po niespełna 4 minutach jako pierwszy na metę przybył Miłosz Samagalski – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach. Po przybiegnięciu ostatniego zawodnika na metę rozpoczęto przygotowania do biegu głównego na dystansie 4,2 km.
Ok. godz. 13.00 zawodnicy w kategorii gimnazjum i open zaczęli ustawiać się na linii startu. Po wspólnym odliczaniu wystartowali. Początek biegu dla wielu biegaczy był prawie sprintem i dlatego do mety docierali długo po doświadczonych biegaczach.
Po 15 minutach na mecie pojawił się pierwszy zawodnik grupy open – Rafał Rawski, tuż za nim do mety dotarł uczeń gimnazjum w Oleszycach Radosław Wojtanowski.
Na mecie na każdego uczestnika czekały medale za uczestnictwo. Po biegu każdy mógł się napić wody, posilić się pożywnym bananem i energetycznym batonem.
Następnie rozpoczęło się losowanie nagród (piłki, rakietki do badmintona, tenisa stołowego, plecak, koszulka, śpiwór). Jedną z nagród stanowiła profesjonalna koszulka biegowa z Maratonu Krakowskiego. Po rozlosowaniu wszystkich nagród przystąpiono do ogłoszenia zwycięzcy za najlepszy doping. Zwyciężyła klasa IIIc, która otrzymała voucher do wykorzystania w Pizzerii Bingo w Oleszycach. Na zakończenie odbyły się dekoracje w poszczególnych kategoriach biegowych. Puchary i dyplomy wręczał Pan Zbigniew Dorota – Prezes Stowarzyszenia „Czas na pomoc” i Pan Andrzej Gryniewicz – Burmistrz Miasta i Gminy w Oleszycach. Na zakończenie zaproszono wszystkich na kolejny bieg, który odbędzie się w 2014 r.
Organizatorami biegu byli: Stowarzyszenie „Czas na pomoc” w Oleszycach, Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach. Wspierała nas również Organizacja Społeczno-Wychowawcza „Strzelec”, którym dziękujemy za profesjonalne zabezpieczenie trasy maratonu. Nad zdrowiem uczestników czuwała pielęgniarka Pani Maria Powroźnik oraz karetka ratownictwa medycznego. Dziękujemy bardzo również p. Michałowi Różańskiemu za duży wkład pracy włożony w przygotowanie, prowadzenie i obsługę imprezy.
Impreza biegowa odbyła się dzięki hojności sponsorów:
Bank Spółdzielczy w Oleszycach, „Groszek”, „Sanitex”, Nadleśnictwo Oleszyce, Pizzeria Bingo, Bank Pekao SA, P.P.H.U. „Stakov”.

Klasyfikacja I Minimaratonu Śladami Księcia Józefa Sapiehy:

kategoria szkoła podstawowa:

grupa dziewcząt
1. Wioletta Bacewicz
2. Klaudia Wach
3. Kamila Kalińska

grupa chłopców
1. Miłosz Samagalski
2. Marcin Pietraszek
3. Mikołaj Morawski

kategoria gimnazjum:

grupa dziewcząt
1. Aleksandra Napora
2. Aleksandra Dubniewicz
3. Adrianna Mamczura

grupa chłopców
1. Radosław Wojtanowski
2. Jarosław Wnęk
3. Bartłomiej Hypiak

kategoria open:

grupa dziewcząt
1. Magdalena Rychlicka
2. Jolanta Dorota
3. Jolanta Zadworna

grupa chłopców
1. Rafał Rawski
2. Szymon Wyrwa
3. Wojciech Zając

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska