VII Oleszyce Półmaraton i VI Oleszyce Nordic Walking – podsumowanie


Już tradycyjnie w lutym zaprosiliśmy biegaczy i zawodników Nordic Walking do Zabiały – Biegowego Centrum Świata na zawody, gdzie nie tylko liczy się uzyskany wynik, ale przede wszystkim widoczna radość i moc pozytywnej energii od uczestników i kibiców. W tym roku celem wiodącym było zwrócenie uwagi na EKO Zawody. Kolejny już VII Bieg i VI Nordic Walking minęły pod znakiem sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie i to co podkreślamy zawsze doskonałej atmosfery, którą tworzą jedyni w swoim rodzaju uczestnicy. Nas, jako organizatorów cieszy frekwencyjny i organizacyjny sukces. Na starcie stanęło 297 biegaczy i 129 zawodników Nordic Walking. Mamy to za sobą, a malownicza trasa zawodów i jak zwykle aura, która nam corocznie dopisuje dopełniła reszty.

Trasę VII Półmaratonu o długości 21,097 km najszybciej pokonał Mariusz Szkaradek z Nowego Sącza z czasem 01:19:40, pół minuty później na mecie pojawił się Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza (01:20:14). Na trzeci miejscu z wynikiem 1:21:03 znalazł się zawodnik z Biłgoraja Andrzej Psiuk. Natomiast wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Zych z Tarnowa (01:34:52), drugie miejsce zajęła Aneta Jarosz z Oleszyc (1:36:11), a na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Kokoszka z Przeworskiej Grupy Biegowej (01:36:19).

Po raz szósty były organizowane także zawody w Nordic Walking. Zawodnicy mieli do przejścia 11,6 km. Najlepszy w tej dyscyplinie był Tomasz Wojtowicz z Krosna, który na metę dotarł z czasem (1:11:12). Wśród kobiet najlepsza okazała się lubaczowianka Małgorzata Kubiszyn (1:17:39).

Szczegółowe wyniki można sprawdzić tutaj.

To, że mogliśmy zapewnić odrobinę atrakcji to zasługa również współorganizatorów. Dziękujemy gospodarzowi terenu Nadleśnictwu Oleszyce za wszelką pomoc, podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, Urzędu Miasta i Gminy w Oleszycach, Urzędu Gminy w Starym Dzikowie i OSP Oleszyce. Za gorący posiłek słowa uznania dla pań z Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie i za słodycze dla Koła KGW Witaminki z Ułazowa. Wszystkim niewymienionym za wszelką pomoc serdeczne dzięki.

Zdjęcia JKR Ostrowski

Zdjęcia Tomasza Michalskiego

Zdjęcia Michała Buksaka

Relacja filmowa lubaczow.tv

Fotorelacja zlubaczowa.pl

Fotorelacja elubaczow.com

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska