Strona główna -> Galeria -> VI Oleszyce Półmaraton i V Oleszyce Nordic Walking

VI Oleszyce Półmaraton i V Oleszyce Nordic Walking

W niedzielę 10 lutego 2019r. na terenie leśnictwa Zabiała odbyły się zawody – VI Oleszyce Półmaraton i V Oleszyce Nordic Walking.

Tym razem pobiegliśmy dla Mateusza Zająca i Bogdana Kuźmika, którzy w wyniku wypadków zostali sparaliżowani i przechodzą kosztowną rehabilitację. Uzbieraliśmy wspólnie dla nich 6000,00 zł.

W zawodach sklasyfikowanych zostało 390 zawodników. Trasę półmaratonu o długości 21,097 km najszybciej pokonał Bogdan Dziuba z Jastkowic z czasem 01:15:44, kilka minut później mecie pojawili się Dawid Hartleb z Sieniawy (01:18:51) oraz Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza (01:18:52). Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Kmieć z Perły (01:34:00), na drugim miejscu znalazła się Zofia Chmielowiec z Rzeszowa (01:36:37), a na najniższym stopniu podium stanęła Ewelina Kiełboń z Przeworskiej Grupy Biegowej (01:40:53).

Szczegółowe wyniki zawodów: https://www.pomiar-czasu.pl/wyniki2.php?nr=z190210

Po raz piąty były organizowane także zawody w Nordic Walking. Zawodnicy mieli do przejścia 9,4 km. Najlepszy w tej dyscyplinie był Tomasz Wojtowicz z Krosna, który na metę dotarł z czasem 01:00:39. Wśród kobiet najlepsza okazała się lubaczowianka Małgorzata Kubiszyn (01:04:36).

Poziom wytrenowania zawodników jest bardzo wysoki, wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!

Po części oficjalnej mogliśmy wspólnie posilić się pieczoną kiełbasą, zjeść grochówkę z kuchni polowej przygotowanej przez panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie, wypić gorącą kawę i herbatę (Koło Gospodyń Wiejskich z Zabiałej), zjeść posiłek dla wegetarian (Marcin Czajka), coś na słodko (Koło Gospodyń WITAMINKI z Ułazowa) i w końcu spróbować wyśmienitej wieprzowiny przygotowanej przez Krzysztofa Steca.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom: członkom Stowarzyszenia i ich rodzinom, pracownikom Nadleśnictwa Oleszyce i straży leśnej oraz OSP Oleszyce. Dziękujemy również sponsorom: radnemu Mariusz Borowiec, Krzysztof Kopeć - GEOBUD, Tomasz Oronowicz - MDM Polska, Beata Kiszka -Gabinet kosmetyczny DIAMENT, biuro podróży QUAND Tomaszów Lubelski, Apteka Rodzinna Oleszyce i sklep SALEWA Store w Rzeszowie.

Dziękujemy również współorganizatorom: Starostwo Powiatowe Lubaczów, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie, OSP Oleszyce.

Dziękujemy gospodarzowi obiektu Wiesławowi Panek za wszelką pomoc, a także O. Bogdanowi Klóska z Horyńca za odprawienie Mszy Św.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z wami za rok.

                                                                                              Zarząd Stowarzyszenia Czas na pomoc

O zawodach na innych stronach:

Nadleśnictwo Oleszyce

pomiar-czasu.pl

zlubaczowa.pl

elubaczow.com

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska