Strona główna -> Galeria -> VI Rowerowy Wyścig Pamięci Bitwy pod Oleszycami

VI Rowerowy Wyścig Pamięci Bitwy pod Oleszycami

Tradycją stało się już, że w połowie września na terenie Nadleśnictwa Oleszyce – Leśnictwo  Zabiała odbywa się Rowerowy Wyścig Pamięci Bitwy Pod Oleszycami, związany z upamiętnieniem rocznicy bitwy, nazwanej później „Bitwą pod Oleszycami”. Wrzesień to miesiąc pamięci o wojnie obronnej 1939 r. Pamiętając o bohaterach tamtych dni, a w szczególności tych związanych z naszą okolicą Stowarzyszenie „Czas na pomoc” przy współpracy z Nadleśnictwem Oleszyce, Urzędem Miasta i Gminy Oleszyce, oraz Urzędem Gminy Stary Dzików zorganizowało wyścig, który na stałe wpisał się już w cykl organizowanych zawodów.

VI Rowerowy Wyścig Pamięci Bitwy pod Oleszycami odbył się 14 września br. i miał na celu popularyzację aktywnego wypoczynku, rozpowszechnianie turystyki rowerowej, kształtowanie postaw patriotycznych, poznawanie historii najbliższej okolicy, a także promowanie filantropii.

W zawodach wzięło udział 75 rowerzystów. Trasa wynosiła 12 km, a start i meta znajdowały się przy Leśniczówce Zabiała. Zawodnicy startowali w parach, co 20 sekund, a o pozycji w klasyfikacji końcowej decydował najlepszy czas.

W 2019 r. organizatorzy planują realizację wyścigu w niedzielę - 15 września. Jest to uwzględnienie wniosków wielu uczestników wyścigu. Czas niedzielny to szansa na start dla zawodników, którym piątkowy termin nie odpowiadał z różnych względów. Dodatkowo w sobotę organizatorzy przygotowują rowerową niespodziankę, ale o szczegółach za rok.

Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji wyścigu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz szczegółowych wyników.

Szczegółowe wyniki (www.pomiar-czasu.pl)

Galeria zdjęć (zlubaczowa.pl)

Galeria zdjęć (elubaczow.com)

Galeria zdjęć (nr 2) Marii Lechowicz

Galeria zdjęć Marii Lechowicz:

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska